Doplnky z hodvábu, vlny a cínové šperky

Ing. Tatiana Kajánková

Úspech darčekov, ktoré som vytvárala pre svojich priateľov a blízkych ma motivoval začať sa profesionálne venovať tvorbe odevných doplnkov z prírodných materiálov. Začiatkom novembra 2013 som si založila živnosť s predmetom podnikania: odevná výroba, textilná výroba, výroba bižutérie a suvenírov a výroba výrobkov z papiera. V praxi sa však venujem najmä maľovaniu na hodváb, plsteniu Merino vlny mokrou cestou a výrobe šperkov technikou Tiffany.

Pri maľovaní na prírodný hodváb spracovávam motív námetu a farebného spracovania podľa vlastnej fantázie, alebo podľa želania zákazníka a vznikajú tak šály a šatky, hodvábne návliečky na vankúšiky a hodvábne kozmetické tašky. Na začiatku maľovania si musím najprv hodvábnu šatku vypnúť na napínací rám. Pred samotným  maľovaním vybranými farbami si na hodváb najprv nakreslím kontúrou požadovaný  motív, keďže táto zabraňuje nežiadúcemu rozpíjaniu farby na hodvábe. Môže byť farebná, alebo efektných kovových odtieňov, prípadne aj priesvitná. Po namaľovaní farebného motívu kresbu zastabilizujem. Ručne maľované hodvábne šatky a šály sú veľmi príjemné na dotyk a nespôsobujú alergiu. Hodvábne doplnky vo svojej jemnosti pôsobia veľmi elegantne a každú ženu robia výnimočnou. V obchodných reťazcoch určite nič podobné nenájdete. Každý kus je originál.

Technikou plstenia Merino vlny mokrou cestou (NUNO plstenie) vyrábam plstené šály, plstené kabelky, plstené rukavice a vesty, plstené brošne, spony do vlasov a náhrdelníky. Plstené veci  sú veľmi teplé, nespôsobujú alergiu, sú vhodné aj pre deti. Sú vkusným doplnkom každého odevu.  Každý kus je originál, je jedinečný.  Taktiež ako pri hodvábe, takéto výrobky v obchodoch nekúpite.

Pri výrobe cínových šperkov technikou Tiffany osádzam do cínu leštené polodrahokamami a vyrábam takto cínované náhrdelníky, náramky, náušnice, brošne, spony do vlasov. Pri tvorbe vychádzam z prírodných aj miestnych motívov (rastlinné motívy, skalická rotunda a i.) ale niekedy ma inšpirujú aj geometrické tvary a abstrakcie. Šperky vyrobené Tiffany technikou sú výrazné, jedinečné  a dopĺňajú na trhu so šperkmi originálne výtvory.

                                                                                  

 

Kontakt:

Ing. Tatiana Kajánková
Pelíškova 2003/18
909 01 Skalica
Tel.: +421 (0) 948 088 033
e-mail: tatiana.kajankova@mail.t-com.sk
http://www.sashe.sk/TATIANArt

Hodnotiť tovar

najlepšie hodnotené produkty, služby a zážitky

Regionálne značky