Keramické výrobky

Hana Potančoková

Vyrábam úžitkovú a okrasnú keramiku od roku 1983. Moja tvorba je inšpirovaná tradičnou holíčskou fajansou. Vyrábam predmety dennej potreby – ručne modelované hrnčeky, misky, ale aj aromalampy, zvončeky, kvetináče a dekoračné či darčekové predmety. Pri výzdobe používam rôzne typy a farby  glazovania a tak je každý keramický výrobok originálom.

Vyučila sa v Ľubietovej a vyrába úžitkovú a okrasnú keramiku od roku 1983. Jej tvorba je inšpirovaná historickou holíčskou fajansou. Pri tradičných výrobkoch ako sú hrnčeky, cukorničky, dózy a pod. používa typickú farebnosť a ornamentálnu výzdobu. Dekor je väčšinou maľovaný modrou, či zelenou glazúrou, alebo je použitý motív purpurovej ruže. Vyrába však aj moderné predmety dennej potreby so širokým sortimentom – ručne modelované hrnčeky, džbánky, misky, ale aj aromalampy, zvončeky, kvetináče, magnetky a iné dekoračné či darčekové predmety. Pri ich výzdobe používa rôzne typy a farby  glazovania, tak aby si každý mohol vybrať podľa svojho vkusu a potrieb.

Keramické výrobky predáva vlastnými silami prevažne na remeselných jarmokoch v rámci rôznych kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú po celom Slovensku.

 

 

Kontakt:

Hana Potančoková
Kopčanská 71
908 51 Holíč
Tel.: +421 (0) 910 989 543
e-mail: hanakeramika@gmail.comHodnotiť tovar

najlepšie hodnotené produkty, služby a zážitky

Regionálne značky