Ovicinár Skalica s.r.o.

- aktivity v sade pre deti predškolského veku a školského veku - ochutnávky ovocných vín a vín z kvetov pre dospelých

Sme malá rodinná firma založená v roku 2012,  pestovaniu ovocia sa venujeme od roku 1994. Venujeme sa pestovaniu ovocia tradičným aj moderným spôsobom,  predaju ovocia a ovocných výrobkoch našich starých materí.   Vášeň pre ovocinárstvo, ľudové zvyky a ducha gazdovania starých sedliakov sa snažíme odovzdať deťom aj dospelým, pre ktorých organizujeme tematické programy v sade aj v pivnici. 

Na začiatku bol sen o rodine, sade a vinárstve. Postupne krok za krokom sme doslova na "zelenej lúke" najprv vysadili ovocný sad a neskôr postavili poľnohospodársku usadlosť a založili rodinné vinárstvo. Bez absolvovania školy v odbore, sa stále v problematike vzdelávame a učíme sa - hlavne na vlastných chybách - o to lepšie sa to človek naučí. Aj cez neúspechy nás trpezlivosť, cieľavedomosť a tvrdá práca doviedli tam kde sme dnes. Budeme radi, ak v tejto práci budú pokračovať naše deti a ak vzťah k pôde, prírode a tradíciam osloví aj ďalších.

Práve pre propagáciu miestnych tradícií sme vytvorili aj produkty cestovného ruchu – ochutnávky ovocných vín pre dospelých a akcie pre škôlky, školákov i rodiny s deťmi. Pri ochutnávkach ovocných vín v sprievodnom slove poskytujeme zaujímavé informácie o pestovaní ovocných stromov a výrobe vína podľa tradičných receptov, legendy o víne a povesti z miestneho kraja. Poskytujeme tak posedenie vo vinnej pivnici, alebo altáne s veľkou miestnosťou, kde pri skupinových ochutnávkach dodávateľsky zabezpečujeme pečené prasiatko, pečené kolená, alebo rebierka, prípadne studenú kuchyňu.

Tématické akcie pre deti sú skvelou príležitosťou ako získať zaujímavou formou užitočné informácie o starostlivosti o stromčeky, o pestovaní ovocia, o jeho zbere a spracovaní, ale aj o ľudových zvykoch. Deti majú možnosť nielen vidieť a počuť, ale hlavne si samé vyskúšať prácu pri ujovi Ovocinárovi, ktorý deti sprevádza sadom a pivnicou zoznamuje ich so svojím ovocným kráľovstvom. Súčasťou programu je obľúbená ochutnávka ovocných produktov, veselé hry, vozenie na koňoch a na voze. Rodinám s deťmi ponúkame aj romantické ubytovanie s domácou atmosférou pričom k ubytovaniu poskytujeme aj  sprievodcovské služby v okolí.

Kontakt:

Ovocinár Skalica s.r.o.
Skalica Samoty 5055/5055
P.O.BOX 90
909 01 Skalica
Tel.: +421 904 613 203, +421 903 247 615
e-mail: uovocinara@uovocinara.sk

Hodnotiť tovar

najlepšie hodnotené produkty, služby a zážitky

Regionálne značky