VÝROBA A PREDAJ DEKORATÍVNEJ KERAMIKY

Terézia Bugárová

Terézia Bugárová je od roku 2004 slobodná umelkyňa a  venuje sa najmä tvorbe dekoratívnej a záhradnej keramiky, hlavne modeluje, čo ju baví a je jej bližšie ako točenie na kruhu. Popri zamestnaní ekonómky absolvovala veľa kurzov - maľba na hodváb, drôtovaný šperk, letovaný šperk, maľovanie olejom, maľba voskom, maľovanie pravou hemisférou a portrétovanie. Dokonca asi 5 rokov vyrábala textilné krojované bábiky pre UĽUV.

Zo všetkých svojich vedomostí nazbieraných v kurzoch a vlastných skúsenostiach ju najviac za srdce chytila a učarovala práve keramika a dokáže pri nej oddychovať a relaxovať. Hlina je pre ňu úžasná „čarodejka", je živá, tvárna a podmanivá. Počas dôchodku v  roku 2002  absolvovala kurz keramiky pre dospelých v Bratislave v Kultúrnom centre na Vajnorskej ulici. Po kurze ešte dva roky súkromne navštevovala profesionálnu keramičku pani  Adamovú. V tom čase si už v obci Sološnica zriadila svoju malú dielničku s kruhom na  točenie a pecou na vypaľovanie.

V rokoch 2011 a 2012 viedla kurzy keramiky v Dome sociálnych služieb v Plaveckom Podhradí a odovzdávala svoje nadobudnuté vedomosti veľmi milým a šikovným ženám. Stále má veľa cieľov a nápadov, ktoré by chcela dosiahnuť a tak spríjemniť svojou tvorbou sebe a aj iným ľuďom priestor v ktorom žijú. 

Kontakt:

adresa: Sološnica, Staré Potoky č. 306
email: tereziabugarova@gmail.com
tel.: 0911 725 416
IČO: 466008 /738

Hodnotiť tovar

najlepšie hodnotené produkty, služby a zážitky

Regionálne značky